Czy każdy garnitur pasuje na każdą okazję? Moda w wydaniu męskim

Polscy mężczyźni często sądzą, że garnitur to strój uniwersalny. Pasuje wszędzie – zarówno na wystawną kolację, jak i do biura lub na randkę. Generalnie mają rację, jednak nie jest tak do końca. Nie każdy garnitur nadaje się na każdą okazję. Sylwester to taki czas, gdy powinnyśmy zadbać nie tylko o swój wygląd, ale także oto, jak prezentować się będzie nasz mężczyzna! Dlatego musimy wybrać prawidłowy garnitur. Na co więc zwrócić uwagę wybierając sylwestrowy outfit dla swojego mężczyzny?

Liczy się rozmiar

Garnitury Garnitur męski BOLF 5005-1 czarny

Oprócz doboru kolorystyki i ozdób należy zwracać także uwagę na odpowiedni rozmiar garnituru. Nagminnym błędem polskich elegantów jest niedopasowanie ubrania do swoich wymiarów. Niestety, jeżeli od kilku lat w szafie wisi ten sam garnitur, nikt nie nazwie cię eleganckim mężczyzną. Jakie są podstawowe zasady doboru garnituru? Po pierwsze, skup się na rozmiarze. Groteskowo wyglądają garnitury z nadmiernie wypchanymi za pomocą poduszeczek rękawami. Gromki śmiech wywołują nogawki spodni, które są tak duże, że muszą opierać się o buty. Podobnie jest z rękawami zakrywającymi dłonie oraz klapami marynarki sięgającymi prawie kolan. Nigdy nie ubieraj się w ten sposób! Nawet jeśli jesteś wysoki, taki strój całkowicie zakłóci proporcje twojej sylwetki. Jeżeli jesteś nieco grubszy w pasie, nie oszukuj się przed lustrem. Politowanie wzbudzają napięte guziki marynarki.

Odpowiedni kolor

vidaXL Trzyczęściowy garnitur biznesowy męski 130684

Kolejną zasadą doboru garnituru jest kolorystyka. Zbyt wesołe garnitury, np. niebieskie lub wpadające w zieleń nie są uniwersalne. Nadają się tylko na imprezy lub weselsze okazje. Takie ubrania powinni nosić tylko pewni siebie mężczyźni. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup ciemnoszarego garnituru. To uniwersalny kolor, który sprawdzi się prawie przy każdej okazji. Czarny garnitur kojarzy się z oficjalnymi spotkaniami. Nie można także zapominać, że czerń to kolor żałoby. Idealnych garniturów szukaj w porównywarce cen Okazje.info.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *