DIY: Zabłyśnij i odśwież swoje stare buty!

Błyszczmy – to można powiedzieć motto niektórych kobiet podczas sylwestrowych przyjęć. W pełni je popierając, mamy propozycję, jak nieco zaoszczędzić i samemu stworzyć swoje własne, niepowtarzalne błyszczące buty. To szybki sposób, dzięki któremu możemy odnowić stare, podniszczone szpilki czy baleriny.

buty z brokatem
Do stworzenia naszych własnych butków potrzebujemy:
– stare szpilki, które możemy zamienić w wytworne, błyszczące cudo
– klej do butów
– pędzelek, którym rozprowadzimy klej
– brokat w wybranym kolorze lub cekiny

buty z brokatem

Buty, które przeznaczamy do zmiany musimy przygotować, tzn. dobrze posmarować klejem. Warto pomalować całe za jednym zamachem – dzięki czemu brokat równomiernie rozprowadzi się na butach. Nie warto także kłaść zbyt grubej warstwy kleju, gdyż to może spowodować nie ładny efekt na naszym obuwiu. Następnie, dopóki klej jeszcze nie wyschnie musimy dość szybko obsypać buty brokatem. Możemy użyć do tego jednokolorowego lub pomieszać ze soba kilka ocieni brokatu, dając tzw. efekt syrenki – czyli mienia się w zależności od kąta padania słońca.

jak zrobić buty z brokatem
Jeśli nie jesteś fanką brokatowych akcentów, a wolisz subtelniejsze dodatki – postaw na cekiny. Świetnie wyglądać będą złote na czarnych butach, położone jedynie na czubkach obuwia. Możesz też odświeżyć nimi wygląd twoich obcasów. Warto jednak pamiętać, że do nakładania cekinów lepiej używać pensety, aby nie ubrudzić rąk od kleju.

cekiny na szpicu buta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *